Informacija

Medikas

Informuojame, kad nuo rugsėjo 1 d. per pandemiją dirbę medikai galės pasinaudoti subsidija poilsiui! Sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojams valstybė skirs po 200 €, už kuriuos bus galima išsirinkti atostogas Lietuvoje.

Kokiomis paslaugomis bus galima pasinaudoti?

Už 200 € sumą gali įsigyti apgyvendinimo paslaugas, organizuotas turistines keliones ir turizmo paslaugų rinkinius, kuriuos gali sudaryti pervežimo, transporto priemonių nuomos, apgyvendinimo ir kitos neatsiejamos paslaugos.

Užsakyti bus galima tik specialius reikalavimus atitinkančių turizmo paslaugų teikėjų pasiūlymus. Kad nereikėtų teirautis ir ieškoti, suruošime geriausius variantus pagal pageidavimą

Kas galės pasinaudoti subsidija?

Valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis Lietuvoje pasinaudoti gali sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai:

  • Medicinos gydytojai, gydytojai rezidentai, šeimos gydytojai bei gydytojai specialistai;
  • Asmenys, įgiję akušerio arba bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją.

Skatinimo priemonės „Atostogų sistema medikams“ pristatomoje konferencijoje ministras R. Sinkevičius bei VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ atstovai teigė, jog bus stengiamasi, kad subsidija pasiektų ir licencijų neturinčius darbuotojus: paramedikus, laborantus, slaugytojų padėjėjus ir kitus, su pandemija kovojusius specialistus. Medikai bus įtraukti į VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ elektroninę duomenų bazę – licencijuotų medikų sąrašai bus gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos, o nelicencijuotų medicinos darbuotojų sąrašus iki rugpjūčio 3 d. turi pateikti savivaldybės.

Savivaldybių administracijos teikia sąrašus nelicencijuotų medikų, dirbusių COVID–19 pandemijos metu: paramedikų ir greitųjų pagalbos automobilių vairuotojų, infekcijų kontrolės specialistų, klinikos laborantų (kurie ėmė tepinėlius dėl COVID-19), slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų bei ergoterapeutų. Paslaugos bus suteikiamos tik asmenims, esantiems sąraše.

Subsidijos vertė ir laikotarpis

Vienam sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui yra skiriama 200 eurų su PVM. Ši suma į dalis neskaidoma, už ją poilsį gali įsigyti iš vieno pasirinkto turizmo paslaugų teikėjo ir panaudoti tik vieną kartą. Jei pasirinkta paslauga yra brangesnė nei 200 eurų, papildomai reikia sumokėkite likusią sumos dalį. Pasinaudoti paslauga galima nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d.

Paslaugos užsakymas

Norint pasinaudoti šia galimybe mums reikės pateikti:

  • profesinį pažymėjimą bei jo kopiją arba galiojančios licencijos numerį;
  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją;
  • užpildytą paslaugos gavėjo sąžiningumo deklaraciją nurodant, jog šia priemone naudojatės pirmą kartą. Sąžiningumo deklaracija

Užklausimus prašome siųsti projekto koordinatorei: loreta@holiday-travel.lt

Daugiau informacijos rasite čia.